Roller Kalem

Roller kalem modelleri, yüzlerce farklı kalem çeşidinden birisidir. Tükenmez kalemlere oranla çok daha dayanıklı ve sağlam olan roller kalem modellerinin kullanımı oldukça rahat ve pratiktir. Dolma kalemlerde mürekkebin akması ya da yazının alttaki sayfaya geçmesi gibi sorunlar yaşanırken roller kalem modellerinde bu sorunlar yaşanmaz. Roller kalemler, kalite olarak dolma kalemlere aslında eşdeğerdedir. Yazı görüntüsünün estetik olması bakımından da roller kalemler, dolma kalem görüntüsü verir.  Kurşun kalem, tükenmez kalem, pilot kalem, dolma kalem, vertasil kalem gibi modellere bir de roller modeller eklenmiştir. Peki roller kalem nedir? Roller modeller bazı kişiler tarafından tükenmez kalem olarak bilinse de aslında farklı bir türdür. Roller kalem modelleri doldurulabildiği için tükenmez kalemlerden ayrılır. Son zamanlarda popüler olan isme özel roller kalem modelleri ise sevdiklerinize şık bir hediye olabilir. Kırtasiye ürünleri, ofis malzemeleri ve roller kalem fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için www.kalemmarket.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Roller Kalem Tükenmez Kalem Farkı Nedir?

Roller kalem modelleri, tükenmez kalemlerin aksine doldurulabilen kalemlerdir. Üstelik yazarken dolma kalem görünümü verirler. Fakat dolma kalemden daha zahmetsiz ve pratik bir kullanım sunarlar. Tükenmez kalemler ise bitince tekrar kullanılamazlar. Üstelik roller kalemlerde kağıda çok fazla bastırmaya lüzum yoktur. Kağıda dokunduğu anda mürekkep hemen yazmaya başlar. Aslında aradaki en önemli fark roller kalemlerin daha akışkan bir mürekkebe sahip olmasıdır. Tükenmez kalemler ise genellikle daha kuru ve yoğun bir görüntü sergiler. Roller kalemler vida sistemi ile açılıp doldurulabilmektedir. Açıldığı zaman kalemin içindeki tüpü görebilirsiniz. Bu tüp aslında kalemin içinde mevcut olan mürekkebin kartuşudur. Sürekli kalem kullanan biriyseniz ve yazınızda dolma kalem görüntüsü olsun isterseniz roller kalemleri kullanabilirsiniz. Kaleminiz sürekli bitiyorsa roller kalem sizin için çok faydalı ve ekonomik olacaktır. Roller kalemin bir başka avantajı ise sert kağıt yüzeylerine de çok kolay bir şekilde yazı yazabilme kapasitesidir. Örneğin tükenmez kalemler ve dolma kalemlerin sert yüzeylerde zorlandığını görebiliriz. Roller kalemler ise karton dosya ve metal gibi sert yüzeylerde bile kolayca hareket eder. Böylece her yüzeyde roller kalemleri kolayca kullanabilirsiniz.

Roller Kalem Nasıl Doldurulur?

Roller kalemlerin içinde mürekkebin muhafaza edildiği bir tüp yani kartuş bulunur. Bu kartuş, kalem kullanıldıkça azalır ve sonunda biter. Mürekkep bittiği zaman roller kalemi tekrar kullanabilmek için yeniden kartuşa mürekkep doldurulmalıdır. Öncelikle tercih ettiğiniz renkte yeni mürekkep kartuş almalısınız. Bu işlemi yaparken ellerinize mürekkep bulaşması ihtimaline karşı eldiven takmanızı öneriyoruz. Öncelikle kalemin vidalı kısmını çevirerek kalemin içini açın ve boşalmış kartuşu dışarı çıkarın. Yeni kartuşun daha dar olan ucunu, rahat bir şekilde uyum sağlaması için yeterli şekilde bastırarak yerleştirin. Mürekkebin, silindir başlığından uç bölümüne akmaya başlaması için mürekkep kartuşunu hafifçe sıkıştırın. Bu işlemi, kağıt veya kağıt havlu üzerinde yapmanız gerekir. Tekrar kalemin üst kısmını takıp çevirerek kalemi kapatın.

Roller Kalemde Uç Nasıl Değiştirilir?

Kalemin kapağını sağa ve sola çevirerek açınız. Daha sonra roller kalem ucunu görmeniz gerekir. Roller kalem ucunu kendinize hafifçe çekerek çıkarın. Sonraki aşamada aldığınızı yeni roller kalem ucunu aynı yere takıp sağa sola çevirin ve hafifçe güç uygulayarak bastırın. Deneme amaçlı olarak roller kalem ile bir kağıda yazı yazın. Hala bir sorun var gibi görünüyor ise bu durumda roller kalem ucunu doğru takamamışsınız demektir. Bu yüzden roller kalem ucunu daha sıkı bastırarak ve sağa sola çevirerek yerine tam olarak oturtmanız gerekir.

Roller kalemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Şık, gösterişli ve lüks görüntüleri ile iş toplantılarında, görüşmelerde, mülakatlarda, sınavlarda, öğretmenlerin dosya, evrak hazırlama konusunda, sınıf defteri doldurma konusunda kullanabileceği, iş anlaşması imzalarında, ofislerde, şirketlerde, bankalarda, okullarda ve üniversitelerde roller kalemler kullanılabilir. Özellikle isme özel roller kalem modelleri estetik yapıları ve elegan görüntüleri ile çok beğeneceğiniz modeller arasında yer alır.

Roller kalemlerin uç kısımlarını farklı kullanım alanlarına göre değiştirmeniz mümkündür. Daha kalın bir yazı puntosu tercih ettiğiniz zaman uç kısmı 0,7 mm olan roller kalem ucunu kullanabilirsiniz. Daha ince bir yazı puntosu ile yazı yazmanız gerektiği zaman 0,5 mm roller kalem ucu sizin için çok daha işlevsel ve daha ideal bir opsiyon olacaktır.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 121 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.